مقالات

فلج مغزی یا CP چیست؟

فلج مغزی یا CP چیست؟

فلج مغزی، گروهی از مشکلات است که بر حرکت و وضعیت بدن اثر می‌گذارد. این مشکل به آسیب مغزی یا مشکلاتی که به رشد مغز آسیب وارد می‌کند، ارتباط دارد. فلج مغزی یکی از متداول‌ترین عوامل ناتوانی طولانی مدت در کودکان است.
علائم فلج مغزی در کودکان

علائم فلج مغزی در کودکان

شناخت علائم فلج مغزی در کودکان به والدین فرصت می دهد تا در اسرع وقت دست به کار شده و درمان بیماری سی پی را برای کودک خود آغاز نمایند.
فیزیوتراپی

فیزیوتراپی

تقریباً اساس همه طرح درمان‌های فلج مغزی، فیزیوتراپی است. فیزیوتراپی فلج مغزی، مزایای زیادی دارد و برای کودکانی که دچار انواع فلج مغزی هستند، نسبت به دیگر روش‌های درمانی مفیدتر خواهد بود. هدف فیزیوتراپی برای درمان فلج مغزی کاهش و کنترل ناتوانی جسمانی از طریق تمرین عضلات هدفمند است.
فواید گفتاردرمانی

فواید گفتاردرمانی

گفتاردرمانگر می‌تواند با کودک کار کند تا مشکلات مرتبط با ارتباطات، بلع و غذا خوردن را برطرف کند. گفتاردرمانی ممکن است شامل ارتباطات اضافی (استفاده از سیستم کامپیوتری برای کمک به ارتباطات) و رشد مهارت‌هایی مربوط به غذا خوردن، با توجه به مشکل کودک باشد.
رشد کودکان فلج مغزی

رشد کودکان فلج مغزی

متخصصان اطفال در بررسی اختلالات تکاملی کودکان می توانند نقش بسیار مهمی را ایفا کنند ، همچنان که برای کودکان دچار تاخیر تکاملی و یا بسیاری از مشکلات و بیماریهای جسمی تست های غربالگری را انجام می دهند.
آب درمانی و مزایای آن

آب درمانی و مزایای آن

آب درمانی یکی از انواع درمان های فیزیکی بوده و یکی از قدیمی ترین آنها هم محسوب می شود .
سرایت عاطفی

سرایت عاطفی

با تقلید از حالات چهره دیگران، می‌توانیم از احساسات آنها استفاده کنیم و خودمان نیز احساسات مشابهی را تجربه کنیم. دراینجاست که ما می توانیم با تقلید رفتار های دیگران همان احساسات را داشته باشیم.چنین سرایت عاطفی می تواند منفی یا مثبت باشد.
بازتوانی كودكان معلول

بازتوانی كودكان معلول

مبحث بازتوانی كودكان معلول(اعم از جسمی و ذهنی) مطلبی نسبتا مهجور در جامعه ما و حتی محافل پزشكی است كه البته بطور كوتاه و مختصردرین مقال به آن می پردازیم .